T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

444 38 33 - Evde Sağlık Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 07/01/2019


Çorum Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörlüğü İçin Tıklayınız

Evde Sağlık  Sorumlu Hekimi:Uzm.Dr. Levent BAŞARAN
Evde Sağlık  Sorumlu Hemşire: İlknur DEMİRBAŞ
Bize Ulaşmak İçin :(364) 225 58 68-419

EVDE SAĞLIK NEDİR ?


Evde Sağlık Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastalara ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin, ev ortamında, bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade, tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır. 
AMAÇ:
- Tedavinin takibi
- Gerekli tahlillerin yapılması 
- Heyet raporlarının yenilenmesi
- Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması 
- Sosyal ve psikolojik destek verilmesi. 
KİMLER FAYDALANABİLİR ? 
Evde Sağlık Hizmetleri’nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan hastalar ( örneğin alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar ,Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır. 
NASIL BAŞVURABİLİRİM ?
Koordinasyon Merkezimize ait 444 38 33 numaralı telefonunu arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Evde Sağlık Hizmetleri ,hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi sorumlu hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta, veya hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese, Evde Sağlık Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi,Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılmaktadır.