T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tarihçemiz

Güncelleme Tarihi: 30/11/2017

          Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi Bahabey caddesi üzerindeki ilk hizmet binasında 1950 yılında 20 yatak kapasitesi ile ''Verem Hastanesi'' olarak hizmete açılmıştır. 
          Hastanenin ihtiyaca cevap vermemesi üzerine 1955 yılında ek inşaat tamamlanarak 125 yatak kapasitesine ulaşılmıştır. 2000 yılında bina tadilat görmüş; Poliklinik ve yataklı servislere ''Acil Servis'' hizmeti de eklenerek daha fazla hastaya hizmet verme imkanı oluşmuştur.
          Eski hizmet binasında 58 yıl aralıksız yöre halkına sağlık hizmeti veren hastanemiz 15 Eylül 2008 tarihinde;1973 yılında SSK tarafından yaptırılan daha sonra Sağlık Bakanlığına devredilen 2005-2008 yılları arası Hasanpaşa Devlet Hastanesi olarak hizmet veren şimdiki binaya taşınmıştır.
           Büyük illerimizdeki hastanelerimize taşradan sevk edilen hasta sayısındaki artışı önlemek,bölgesinde tedavi olan hasta mağduriyetini gidermek, zaman ve emek kaybını önlemek amacıyla yeni hizmet binasına taşınmadan önce başlatılan tadilat çalışmaları kısa sürede tamamlanmış, yeni servis ve poliklinik ve sayılarının arttırılması ile yöre halkına sunulan sağlık yelpazesi genişletilerek hizmet vermeye devam etmektedir.