Nasıl Muayene Olabilirim
18 Şubat 2019

Nasıl Muayene Olabilirim?

 •  Hastanemize Başvuru ve Muayene İşlemleri:

 1. Merkezi Hastane Randevu Sisteminden (MHRS) 182'yi Arayıp Randevu Alarak;

                                                                  

  Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

   

  Merkezi Hekim Randevu Sistemi; vatandaşların Sağlık Bakanlığı'na bağlı 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri için Alo182 hattından Merkezi Hekim Randevu Sistemini arayarak operatörlerden veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

  Randevu Nasıl Alınır?

   

  MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir:

  ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr/     https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması

  • MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.
  • Web'den randevu almak için;

   Daha önceden üyelik kaydınız yok ise "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

  • MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.
  • Hastanemizde danışma yönlendirme elemanları MHRS hizmeti vermektedir
  • Saat ve poliklinikler farklı olmak kaydıyla aynı güne, kurum başına en fazla iki farklı branş hekimine randevu alınabilmektedir.
  • Randevu saatinden 15 dk önce muayene olacağınız polikliniğe kimliğiniz ile birlikte geliniz.

   Randevu Nasıl İptal Edilir?

    

   https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan ekranın üst bölümünde yer alan "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İptal Et" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

   Akıllı cihazınızdan MHRS Mobile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun alt kısmındaki "İptal Et" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

   ALO 182 çağrı merkezimizi arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde randevu iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 2. 2)Hastaneye Gelerek Muayene Olabilirsiniz.
 • Hastanemize başvuracak hastaların hasta kabul ve diğer işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde yaptırabilmeleri için TC Kimlik numarasını gösteren resmi kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet veya kurum belgesi) istenecektir. Lütfen yanınızda getirmeyi UNUTMAYINIZ.
 • Hastalarımız öncelikle muayene olacakları branşı ve ilgili hekimi seçerek, hastanemizin iç hastalıkları ve göğüs hastalıkları bölümlerinin birinci katta bulunan, hasta kayıt birimlerine başvurarak bilgisayar kayıt işlemlerini yaptırabileceklerdir. Ayrıca birinci kat hasta kayıt bankosunun karşısında bulunan KİOSK(dokunmatik ekranlı bilgisayar üzerindeki program aracılığı ile muayene olacağınız doktor ismi ve resmine dokunarak seçmiş olduğunuz sıra numarası ve doktor ismi de sıra alınabilmektedir)
 • Muayene için size verilen muayene etiketindeki (hasta barkodundaki) sıranızı ilgili poliklinik önünde bekleyebilirsiniz.
 • Ücretli muayene olacaksanız, vezneye uğrayarak muayene ücretini yatırınız ve size verilen muayene etiketiyle muayene olacağınız polikliniğe gidiniz.
 • Poliklinik girişindeki hasta çağrı ekranındaki isim sırasına göre muayene olmak için çağrılacaksınız.
 • Muayene olan hastaların mahremiyeti açısından, poliklinik giriş kapısı üstündeki hasta çağrı ekranı otomasyonu üzerinde isminiz yanmadıkca lütfen içeriye girmeyiniz.
 • Muayene sonrası doktorunuz tarafından size verilen tahlil, röntgen vb. isteklerinizi bilgisayar ortamına girildikten sonra, verilen yönlendirme formu ile ilgili birimlere gidip tahlillerinizi yaptırınız.
 • Sizden istenen kan tahlil sonuçlarınızı, SFT, röntgen işlemleriniz bilgisayar ortamından ve PACS sunucusundan otomatik olarak doktor tarafından bilgisayar otomasyonu üzerinden görebilmektedir.
 • Sonuç almak için lütfen beklemeyiniz. Gitmiş olduğunuz poliklinik sekreterleri size yardımcı olacaklardır.
 • Ayrıca hastanemiz web sitesinden online İşlemler başlığı altında; Laboratuvar sonuçlarına ulaşabilirsiniz.